Дітей-сиріт з-за кордону можна повертати лише в сім’ї

Близько 3 тисяч дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування з інтернатів знаходяться зараз за кордоном і перебувають на консульському обліку. Про це повідомила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

«Ми постійно моніторимо питання захисту їхніх прав та умови перебування. Ці діти після повернення в Україну мають бути влаштовані до сімейних форм виховання або усиновлені», —  зазначила Оксана Жолнович.

Втім, до їх повернення додому Мінсоцполітики ставить досить жорсткі вимоги. За словами міністерки повернутися ці діти можуть до України лише після закінчення воєнного стану, коли їхнім життям нічого не загрожуватиме.

«Дитина має повертатися в Україну для возз’єднаня з родичами, усиновлення або коли для неї знайшли сімейну форму виховання. Повертати ж цілі заклади без розуміння того, в яких умовах діти перебуватимуть, неправильно, я дуже не рекомендую цього робити. Адже ми спеціально рятували дітей з небезпечних зон», – акцентувала міністерка.

Посадовиця зазначила, що відомство готуватиме більш жорсткі роз’яснення щодо цього питання, аж до заборони повертати заклади, якщо не буде розуміння, чи будуть діти у безпеці.

Нагадаємо, кількість навчань для усиновлення збільшили, але процедуру планують спростити