У Мінсоцполітики закликають звертатися за оформленням субсидій на опалювальний сезон

Під час воєнного стану правила призначень і нарахувань субсидій на опалювальний сезон залишаться без змін. Про це заявив заступник міністерки соціальної політики Віталій Музиченко під час телемарафону.

«Ми входимо планово в опалювальний період. Наразі буде проведено розрахунок розміру субсидії – спочатку на жовтень місяць, як міжопалювальний місяць, потім на листопад. Єдине, що ми працюємо – це, можливо, буде змінено адміністрування, але для людей це буде непомітно, тому можемо сказати, що програма житлових субсидій в опалювальний період входить стабільно і ті люди, які отримували субсидію раніше, продовжать її отримувати», – наголосив Музиченко.

Українцям, які не отримували субсидії раніше, але потребують її зараз, потрібно оформити її одним з доступних способів.

«Наших громадян, які не мають можливості оплачувати самостійно житлово-комунальні послуги з урахуванням фактору війни, з урахуванням того, що доходи могли змінитися – ми закликаємо вже зараз подумати, чи потрібна субсидія – і якщо потрібна, звертатися до органів соціального захисту населення», – закликав заступник очільниці Мінсоцполітики.

За його словами, оформити субсидію на опалювальний сезон можна через старостати, ЦНАПи, Дію, безпосередньо соцзахист або скористатися поштою для надсилання потрібних документів.

«Будь-який варіант, зручний для людини. У будь-який момент вона може претендувати і оформити житлову субсидію. Звичайно, якщо вона їй потрібна і людина не може з об’єктивних причин оплачувати комунальні послуги», – зазначив посадовець.

Нагадаємо, що загалом на субсидії заклали 36 млрд грн.