На субсидії заклали 36 млрд грн

Кошти на субсидії у бюджеті є, тому українці отримуватимуть соціальну допомогу. Про це заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

«Ми заклали 36 млрд грн (це трохи більша сума, ніж була минулого року) для того, щоб перекрити потреби громадян в субсидіях. У плані бюджету гроші закладені. Я думаю, у фізичному сенсі вони теж поступлять – у нас є різного роду взаємодії, які дозволять говорити про мінімальний набір стандартів», – запевнила міністерка.

Нагадаємо, що у зв’язку з воєнним станом, субсидії на неопалювальний сезон перепризначили автоматично тим, хто їх вже отримував.

Право на отримання субсидії має кожна сім’я або окрема особа, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищують в середньому 15% щомісячного сукупного доходу. Якщо людина не отримувала субсидію, але зараз її потребує, вона може подати заяву на її призначення навіть під час воєнного стану. Для цього можна обрати один з трьох зручних способів:

– безпосередньо звернутися до територіального органу соціального захисту населення (у ЦНАП, сільську, селищну чи міську раду) і особисто подати заяву;
– надіслати заяву поштою в органи соціального захисту;
– заповнити заяву онлайн через Дію.

Цього місяця на рахунки 326 тисяч пільговиків мали надійти 410 млн грн залишків на житлово-комунальні послуги.