У разі відмови від суспільно корисних робіт безробітні втрачатимуть виплати

Під час війни офіційно зареєстрованих безробітних, які не зможуть працевлаштуватися протягом 30 днів, залучатимуть до суспільно корисних робіт за зарплату, не нижчу мінімальної. Таке рішення раніше ухвалив Кабмін і його вже реалізують у двох областях.

Як наголошують в Міністерстві економіки, відмовитися від запропонованих суспільно корисних робіт людина має право, оскільки відповідно до статті 43 Конституції України, використання примусової праці забороняється.

Проте під час дії воєнного стану така відмова означатиме припинення реєстрації в центрі зайнятості та скасування нарахування грошової допомоги у зв’язку з безробіттям. Це не стосується випадків, коли людина за станом здоров’я не може виконувати певну роботу. Проте в цьому випадку потрібно мати підтвердження лікаря.

Як зазначають у Мінекономіки, при залученні до суспільно корисних робіт часто йдеться не завжди про важку фізичну працю – робітників залучають, наприклад, до плетіння маскувальних сіток, фасування гуманітарної допомоги, приготування їжі військовим тощо. Стосовно заробітних плат таких працівників, вони необов’язково мають бути мінімальними – їх можуть збільшити коштами обласних бюджетів.

Фото: davniyhalych.if.ua