Реабілітаційне лікування застраховані особи можуть пройти безоплатно: інструкція

З червня Фонд соціального соцстрахування України відновив направлення українців на реабілітаційне лікування, яке було призупинене у зв’язку з війною. Як повідомили в пресслужбі ФССУ, пройти реабілітацію за кошти Фонду можуть усі застраховані особи, якщо це визначить лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я, де вони перебувають.

Лікування за якими профілями фінансує ФССУ?

Нейрореабілітації, м’язово-скелетної реабілітації, кардіо-пульмонарної реабілітації, порушення перебігу вагітності тощо.

У якому випадку людина має право на проходження такої реабілітації?

У випадку якщо людина перенесла важке захворювання чи травму та все ще знаходиться у стаціонарному відділенні лікарні, може бути ухвалене рішення про продовження лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу.

Як пройти реабілітацію коштом Фонду?

1. Лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я, де ви перебуваєте на стаціонарі, має оцінити ваш стан та у разі потреби реабілітації повідомити про це фахівців ФССУ.
2. Вам нададуть перелік санаторіїв, які займають реабілітацією відповідно до вашої хвороби та не знаходяться в тимчасовій окупації.
3. Ви маєте обрати санаторно-курортний заклад для проходження лікування.
4. Фонд узгоджує із санаторієм наявність вільних місць, після чого укладається тристоронній договір – між Фондом, санаторієм та пацієнтом, на підставі якого вас направляють на реабілітаційне лікування.

Яка вартість лікування?

Вартість повністю покривається Фондом соцстрахування.