Евакуйовані працівники можуть отримати кошти за лікарняними напряму

В умовах війни допомогу за лікарняними евакуйованим з небезпечних територій працівникам Фонд соціального страхування виплачує напряму. Про це повідомили в пресслужбі ФССУ.

Таким чином, евакуйовані українці, чиї роботодавці не можуть подати заяву через бойові дії або знаходяться в окупації, а також працівники, які не змінювали місця проживання, проте їхні роботодавці знаходяться на тимчасово окупованій території, можуть самостійно отримати кошти за листами тимчасової непрацездатності.

Як отримати гроші?

Працівник має особисто або через законного представника звернутись до відділення Фонду за місцем реєстрації або перебування на обліку як ВПО. Актуальній перелік відділень, які мають можливість продовжувати роботу, та їх контакти можна знайти за посиланням.

Що потрібно мати при собі для отримання допомоги?

1. Паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний;
2.Оригінали та копії таких документів:

– першої-четвертої, одинадцятої-шістнадцятої сторінок паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
– реєстраційного номера облікової картки платника податків.

3. Внутрішньо переміщені особи повинні також мати довідку про взяття на облік як ВПО.

Як повідомляють у ФССУ, від початку війни і до початку липня нараховано понад 14 млн 566 тис гривень лікарняних і декретних допомог напряму працівникам. З них 10,8 млн грн – допомоги по тимчасовій втраті працездатності, 3,7 млн грн – допомоги по вагітності та пологах і 0,6 млн грн – допомоги на поховання.

Найбільша кількість евакуйованих працівників звернулась до відділень на Дніпропетровщині – за 351 листком непрацездатності нарахували майже 3,3 млн грн.

Нагадаємо, лікарняні під час простою можуть оплачувати і не оплачувати.