Для сиріт розроблятимуть індивідуальні плани повернення з-за кордону

Для дітей з інституційних закладів, які через війну наразі перебувають за кордоном, розроблятимуть індивідуальні плани повернення. Як розповіли в Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій, це передбачено порядком евакуації (повернення) статусних дітей, який затвердив Кабінет Міністрів.

Для кожного факту повернення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, буде складено індивідуальний план зі строками та відповідальними виконавцями. Окрім цього, перед поверненням дітей будівлі інституційних закладів перевірятимуть на відповідність вимогам щодо безпеки й можливості здійснення догляду за дітьми й складатимуть відповідний акт.

Без наявності плану та акту ухвалювати рішення щодо повернення дітей не будуть. Після їх складання рішення щодо повернення ухвалюватимуть обласні військові адміністрації при погодженні з Національною соціальною службою. У разі виникнення спірних питань їх вирішуватимуть на засіданнях Координаційного штабу.

Нагадаємо, раніше міністерка соцполітики Оксана Жолнович заявляла, що статусних дітей в Україну можуть повертати лише в сім’ї.

Фото: dw.com