«Спільно реалізовувати і захищати свої інтереси громадам набагато легше, ніж поодинці», – очільник «Міжнародної асоціації малих громад» Олексій Буряченко

Про проблеми сільських і селищних громад, чим відрізняються громадські організації від асоціацій органів місцевого самоврядування, як об’єднання громад допомагає вирішувати спільні проблеми, про децентралізацію, префектів та адміністративно-територіальну реформу, про НАДС і новий Закон «Про службу в органах місцевого самоврядування, про вплив війни на громади розповів в ексклюзивному інтерв’ю Соціальній інформаційній платформі кандидат політичних наук Олексій Буряченко, який очолює «Міжнародну асоціацію малих громад», голова громадської ради при Національному агентстві України з питань державної служби (НАДС). 

 Що таке «Міжнародна асоціація малих громад»?

Перш за все, потрібно розуміти, що це саме асоціація органів місцевого самоврядування, а не громадська організація. У чому різниця? В тому, що асоціація органів місцевого самоврядування в своїй діяльності користується окремим законом, що дає унікальні права для відповідних асоціацій, якими звичайні громадські організації не володіють. Принцип формування також різний. Щоб створити асоціацію органів місцевого самоврядування, потрібне рішення самих громад – через сесії, щоб було проголосоване. Приєднання громад до відповідної асоціації також йде через процедуру голосування на сесії. Така участь громад в асоціації дає максимальне залучення й усвідомлення всіх процесів. 

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно авторизуватись.