Програму компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій розширили

В Україні розширили програму виплат роботодавцям за працевлаштування безробітних окремих категорій. Як повідомили в Мінекономіки, таке рішення 10 лютого ухвалив Кабмін.

Як зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко, таке рішення дозволить збільшити зайнятість українців, яким буває складно знайти роботу, зокрема, молоді, яка шукає перше робоче місце, ветеранам, людям передпенсійного віку. На програму планують витратити 400 млн грн.

Отже, відтепер роботодавцям надаватимуть такі компенсації:

1) Компенсації ЄСВ за відповідну особу за місяць, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску — за працевлаштування роботодавцем строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних з числа осіб, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні та перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад один місяць.

Йдеться про такі категорії населення:

 1. Один з батьків або особа, яка їх замінює і:
 • має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;
 • виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;
 • утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності).
 1. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
 2. Особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування.
 3. Особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років.
 4. Особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу.
 5. Особи, стосовно яких згідно із законом встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

Загальна тривалість виплати компенсації становитиме 12 місяців впродовж наступних двох років.

2) 50 % фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної зарплати — за працевлаштування роботодавцем за направленням центру зайнятості строком не менше ніж на один рік осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше як п’ять років, а також осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад один місяць і належать до таких категорій:

 • особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку;
 • учасники бойових дій.

Загальна тривалість виплати компенсації становитиме шість місяців впродовж наступного року.

3) 50 % мінімальної зарплати за відповідну особу за місяць, за умови якщо роботодавець за направленням центру зайнятості працевлаштовує зареєстрованого безробітного з числа осіб:

 • віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;
 • віком до 35 років — на перше робоче місце;
 • звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби — на перше робоче місце після такого звільнення.

Загальна тривалість виплати компенсації становить не більше шести місяців за умови збереження гарантій зайнятості особи протягом періоду, що вдвічі перевищує виплати.

Ілюстратвине фото: dnepr24.com.ua