В Україні скоротять тривалість відключень світла

Завдяки завершенню ремонту енергоблоків однієї з українських АЕС дефіцит генерації в енергосистемі суттєво зменшиться. Це дозволить скоротити тривалість відключень електроенергії. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко під час відвідування відповідної АЕС.

За його словами, йдеться про завершення середнього планово-попереджувального ремонту одного енергоблока АЕС та підключення його до електромережі, а також відновлювального ремонту (із заміною ротора) іншого енергоблока, завдяки чому він повернувся на свою максимальну потужність, додавши до енергосистеми ще 220 МВт електроенергії. Таким чином, наразі в  Україні працюють усі дев’ять енергоблоків атомних електростанцій, розташованих на підконтрольній державі території. Шість енергоблоків тимчасово окупованої Запорізької АЕС зупинені.

Як зазначив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в ефірі телемарафону, сьогодні, 13 лютого, дефіцит потужності в енергосистемі не прогнозується, тому відключень у більшості областей не буде. Виключення — це частина Одеської області (місто Одеса та Одеський район), де повністю не заживили енергосистему, а також Харківська та Хмельницька області, які найбільше постраждали під час останньої атаки росії.