Внутрішнім переселенцям знову оформлюватимуть пенсійні посвідчення

Внутрішньо переміщені особи, які були взяті на облік до 24.02.2022 року, зможуть без проблем оформити чи поновити пенсійне посвідчення. Кабмін дозволив замість пенсійного у вигляді платіжної картки (ЕПП), оформлювати звичайне паперове пенсійне. Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук на своєму телеграм-каналі.

Уряд скасував дію абзацу третього пункту 1 постанови КМУ від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», яким передбачено, що для ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати пенсій таким особам проводиться емісія платіжних карток, що водночас є пенсійними посвідченнями, із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису. Відповідний пункт скасували на весь час дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування.

Таким чином, за зверненням переселенців їм зможуть оформлювати паперові пенсійні посвідчення. До скасування цієї норми паперові посвідчення для переселенців, які набули цього статусу до 24.02.2022 року, не могли виготовляти, а електронні посвідчення пенсіонера (ЕПП) Ощадбанк не виготовляє з початку повномасштабної війни. ВПО, які отримали цей статус після 24.02.2022 року, для оформлення посвідчення могли звернутися в будь-який інший банк, тож з такими проблемами не стикалися.

Наявність пенсійного посвідчення, зокрема, дає право на:

  • виїзд за кордон для людей з інвалідністю;
  • безоплатний проїзд у громадському транспорті;
  • пільги при придбанні лікарських засобів;
  • санаторно-курортне лікування;
  • послуги соціально-побутового забезпечення;
  • трудові пільги;
  • право на позачергове обслуговування в касах, на підприємствах, що надають послуги населенню;
  • пільги та знижки навіть у розважальних закладах.

Читайте також: Чи відбудеться перерахунок пенсій з 1 квітня?

Ілюстративне фото: sud.ua