Військова служба зараховується до пільгового стажу

Люди, які працюють на шкідливому виробництві, за певних обставин мають право вийти на пенсію достроково. Зокрема, таке право є у шахтарів, якщо вони мають достатню кількість підземного стажу.

Припустимо, людина працювала у шахті і була мобілізована на військову службу в особливий період. За таких обставин період служби буде зараховано до шахтарського стажу, що дає право на пільгову пенсію. Це передбачено  статтею 8 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Відповідне роз’яснення надає Пенсійний фонд України. При цьому зауважується, що період військової служби не повинен перевищувати тривалості пільгової роботи.

У відомстві нагадують, що період роботи на шахті протягом повного робочого дня в особливо шкідливих або особливо важких умовах підтверджується довідкою про пільговий характер роботи, яку видає підприємство. Також пільговий стаж може підтверджуватися за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Другий варіант застосовується, якщо підприємство розміщується на тимчасово окупованій території чи на території, де ведуться бойові дії.

Читайте також: Три варіанти дострокового виходу на пенсію для шахтарів

 

Фото: Інформатор