В Україні планують створити 150 центрів життестійкості

Банк розвитку Ради Європи (БРРЄ) допоможе Україні в реалізації кількох соціальних проєктів. Один з них – створення центрів життєстійкості. Як повідомляє Міністерство соціальної політики, іноземним партнерам був представлений проєкт з побудови таких центрів. Це будуть безбар’єрні простори, що мають стати місцем для забезпечення психосоціальної підтримки громадян. У межах експериментального проєкту передбачено створити 150 центрів життєстійкості у різних регіонах держави.

Нагадаємо, що навесні поточного року міністерством анонсувалося створення лише 20 таких центрів. За основу береться досвід Ізраїлю.

Окрім цього, БРРЄ сприятиме побудові житла для дитячих будинків сімейного типу, безоплатному протезуванню українців та працевлаштуванню осіб з інвалідністю.

«Зважаючи на повномасштабну війну, яка ведеться проти України, важливо посилювати спроможність державних і місцевих органів влади, надавати підтримку найбільш вразливим категоріям населення. Тому серед пріоритетних напрямів для співпраці з Банком розвитку Ради Європи виділяємо побудову житла для дитячих будинків сімейного типу,  що дозволить збільшувати кількість прийомних родин і забезпечувати сімейне виховання для дітей, які втратили батьків. Також наш пріоритет – безоплатне протезування українців, що втратили кінцівки через бойові дії,  і розвиток соціальних послуг із супроводу при працевлаштуванні осіб з інвалідністю», – сказала заступниця міністерки соцполітики Дарія Марчак під час зустрічі з представниками БРРЄ.

Зазначається, що Україна завершила процес вступу до БРРЄ в червні 2023 року. Це, між іншим, дає можливість отримати фінансову підтримку для реалізації пріоритетних соціальних проєктів.

Нагадаємо, В Україні відкрили сьомий центр ветеранського розвитку

 

фото: Мінсоцполітики