Працюючим пенсіонерам виплачуватимуть перераховану пенсію з червня через складнощі зі звітністю

Триває перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, але є проблеми зі звітністю. Про це повідомила очільниця Міністерства соціальної політики України Марина Лазебна.

«Я сподіватимуся, що наші можливості держбюджету дадуть змогу виконувати календар підвищення пенсій. Так, як ми зробили це в березні. Ми проіндексували пенсії, попри війну. Так само зараз ми проводимо автоматичне перерахування пенсій працюючим пенсіонерам. Але є складнощі по звітності роботодавців, де працюють ці пенсіонери, тому зараз за травень Пенсійний фонд зробить перерахунок і люди, починаючи з червня, будуть отримувати свої виплати», – зазначила вона.

Виплати за червень пенсіонери отримають з доплатами за пенсії за квітень і травень, оскільки за законодавством перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам проводиться саме з квітня.

Додамо, перерахування пенсій здійснюється автоматично на підставі звітності роботодавців про страхових стаж та заробітну плату, набуті після 1 березня 2020 року.

Перерахунок проводять тим працюючим пенсіонерам, яким пенсія була призначена або вже перерахована два роки тому, тобто до 1 квітня 2020 року.

Нагадаємо, що чергове підвищення пенсій відбудеться у липні.

Фото: glavcom.ua