Замість зруйнованого будинку мешканці Бучі встановили два контейнери

Мешканка Бучі Ганна Патківська, чиє житло зруйнували російські військові під час окупації міста, житиме у тимчасовому. На подвір’ї бучанки встановили два контейнери: один слугуватиме кімнатою/спальнею, інший – побутовим приміщенням.

«Мій новий дім. Тимчасовий, але є. Дах є. Красивий», – радіє жінка.

Як зазначають у Бучанській міській раді, це перше таке житло у місті, яке у тестовому режимі забезпечить бучанській родині дах над головою на період відбудови.

Встановили контейнери у рамках домовленостей між між Бучею та волонтерською організацією з Литви Gedimino Legionas.

Історія пані Ганни не може залишити байдужим нікого – на жаль, вона подібна до історій багатьох мешканців Київщини, які зіштовхнулись з російськими окупантами. До війни у будинку жінки проживало п’ять людей: вона з чоловіком, їхня донька, зять та онука, якій усього рік та чотири місяці. Коли почалась окупація міста, до них на подвір’я прийшли російські солдати – у сусідньому будинку влаштували штаб, а сім’ї пані Ганни дали десять хвилин на те, щоб покинути житло. Члени родини попрямувала до центру Бучі з переляканою дитиною на руках, яка весь час плакала. Згодом їх оточили з десяток рашистів, які запропонували залишити з ними доньку, а самим евакуюватися через Ірпінь.

Але родині пощастило втекти, коли з-за рогу вийшов якийсь чоловік з пляшкою горілки і частина росіян відволіклася на нього. Так вони дісталися до домівки своєї родички, а згодом виїхали з окупованої місцевості, проїжджаючи через безліч блокпостів та на власні очі бачачи звірства росіян, зокрема й вбивства цивільних людей.

Після деокупації міста пані Ганна повернулася додому, та виявилося, що їй ніде жити – її будинок зруйнований обстрілами. Тож завдяки контейнерним будинкам, поки її житло відбудовуватимуть, вона матиме дах над головою.

Написати заяву для надання тимчасового житла можуть усі мешканці Бучі, чиї будинки були зруйновані. Зробити це можна у ЦНАПі Бучанської міської ради (вул. Енергетиків, 12).

Нагадаємо, модульні містечка також встановлюють у Бородянці.