Пенсія призначається автоматично лише за однієї умови

На автоматичне призначення пенсійних виплат за віком можна розраховувати лише у разі наявності усієї інформації про набутий страховий стаж у Держреєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Про це нагадують у Пенсійному фонді України.

У разі наявності такої інформації, після досягнення людиною пенсійного віку, пенсія буде призначена автоматично без звернення відповідної особи до органів ПФУ.

Якщо ж певної інформації про страховий стаж не вистачає, за призначенням пенсії можна звернутися дистанційно – через вебпортал електронних послуг ПФУ. У такому разі можна подати додаткову інформацію про страховий стаж, перевірити дані, внесені за вас страхувальниками, та у разі необхідності – виправити неточності. Зробити це можна в розділі «Популярні послуги» – «Анкета надання інформації для автоматичного призначення пенсії за віком», що знаходиться у лівому боковому меню сайту.

Нагадаємо, у 2022 році вийти на пенсію за віком можуть особи, яким виповнилось 60 років за наявності страхового стажу не менше 29 років.