Індексація пенсій, призначення субсидій, допомога ВПО, медичне обслуговування військових – основні новини соціалки за тиждень

Минулий тиждень був багатий на новини у соціальній тематиці. Розповідаємо про найбільш актуальні події, які стались в соціалці з 27 лютого по 05 березня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Заради допомоги українцям японський пенсіонер продав будинок й оселився в Харкові (ФОТО)

 75-річний японець Фумінорі Цучіко продав дім у своїй рідній країні та переїхав до Харкова, аби допомагати українцям як волонтер. Після виходу на пенсію японець вирішив подорожувати світом. Початок повномасштабного вторгнення росії в Україну застав його в Польщі, де волонтери розповіли йому про харків’ян, які через постійні обстріли змушені жити в метро.

 Внутрішнім переселенцям та постраждалим від війни нададуть багатоцільову грошову допомогу

Внутрішньо переміщені особи та мешканці районів, постраждалих внаслідок бойових дій, можуть претендувати на багатоцільову грошову допомогу. Норвезька рада у справах біженців в Україні розпочала другий етап реєстрації на отримання коштів.

 Помилку в декларації на призначення субсидії можна виправити протягом місяця

 На виправлення помилки в декларації про доходи, яку потрібно подати для призначення субсидії, дається 30 днів. Про це нагадують у Пенсійному фонді України, який з 1 грудня приймає заяви на призначення допомоги на оплату житлово-комунальних послуг.

 Інші новини, які цікавили українців:

 Частині українців пенсії підвищать у квітні та липні

Цього року відбуваєть чергова індексація пенсій на 19,7 %, яку 24 лютого затвердив Кабінет Міністрів. Частина пенсіонерів отримує підвищення вже з березня, а частина — трохи пізніше:

  • з 1 квітня відбудеться автоматичний перерахунок виплат для 0,6 млн пенсіонерів, які працюють, з урахуванням оновленого страхового стажу;
  • з 1 липня будуть проіндексовані спеціальні пенсії 22,7 тис. науковців, державних службовців і працівників органів місцевого самоврядування.

Мінімальні пенсії зростуть на 420-520 грн

У березні пенсійні виплати підвищуються для 10,5 млн пенсіонерів. Зокрема зростання пенсій чекає на:

  • 5,2 млн «цивільних» пенсіонерів, яким пенсію призначено за законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» – для них підвищення пенсії здійснюється через індексацію на 19,7% показника середньої зарплати, з якої обчислюється пенсія;
  • 4,2 млн осіб, у яких зростуть пенсії у звʼязку зі збільшенням фіксованого розміру мінімальних пенсійних виплат. Зокрема мінімальні пенсії, розмір яких уже містить в собі державну доплату до гарантованого державою мінімального розміру. Для таких пенсій зростання становитиме від 420 до 520 грн.

 Військові не задоволені медичним обслуговуванням

Українські військові та ветерани задоволені субсидіями та не задоволені якістю медичного обслуговування. Про це свідчить друге анонімне онлайн-опитування серед ветеранів та чинних військовослужбовців, проведене Українським ветеранським фондом.

Безробітних поменшало на 20 тисяч через необхідність довідки з військкомату

Офіційна статистика рівня безробіття в країни встановила антирекорд за час воєнного стану. Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк на своєму телеграм-каналі, у лютому кількість офіційно зареєстрованих безробітних зменшилася на 20 тисяч. Якщо в січні 2023 року, за офіційною статистикою Державної служби зайнятості, кількість безробітних становила 186,5 тис. осіб, то в лютому вона впала до 166 тис.