Внутрішнім переселенцям та постраждалим від війни нададуть багатоцільову грошову допомогу

Внутрішньо переміщені особи та мешканці районів, постраждалих внаслідок бойових дій, можуть претендувати на багатоцільову грошову допомогу. Норвезька рада у справах біженців в Україні розпочала другий етап реєстрації на отримання коштів.

Хто саме може отримати допомогу?

Українці зі статусом ВПО чи мешканці постраждалих від бойових дій територій, які потребують термінової фінансової підтримки. Перевагу надаватимуть найвразливішим категоріям населення.

Про яку суму йдеться?

6600 грн (2200 грн на місяць протягом трьох місяців) на кожного члена сім’ї, але не більше ніж на п’ять осіб. Кошти перекажуть на банківський рахунок отримувача (пенсійні картки та картки «єПідтримка» не підходять) або ж переказом MoneyGram для людей, у яких немає банківського рахунку.

Як подати заявку на отримання виплат?

Це можна зробити через WhatsApp чи Viber:

– для реєстрації через WhatsApp треба додати до контактів номер 0 800 609 844 та відправити на нього повідомлення з текстом «Привіт»;
– для реєстрації через Viber потрібно відсканувати QR-код та дотримуватисб інструкцій, які з’являться на екрані.

Отримати додаткову інформацію можна на гарячій лінії за номером: 0 800 302 007, або написавши на електронну пошту: [email protected].

Скільки триватиме реєстрація?

Заявку можна подати до 20 березня.

Як дізнатись, чи заявку схвалили?

Після заповнення скороченої форми заяви вона має пройти попереднє оцінювання. Після цього на вказаний у заявці номер телефону має прийти розширена форма, яку теж потрібно заповнити. Після її заповнення протягом двох тижнів надійде повідомлення про те чи заявка була відібрана для отримання грошової допомоги. Після цього протягом двох тижнів надійде грошовий платіж.

Як повідомили в Норвезькій раді, через технічні проблеми апліканти можуть стикатись з проблемами під час заповнення форми. Над вирішенням цієї проблеми наразі працюють.

Фото: tv4.te.ua