Заради допомоги українцям японський пенсіонер продав будинок й оселився в Харкові (ФОТО)

75-річний японець Фумінорі Цучіко продав дім у своїй рідній країні та переїхав до Харкова, аби допомагати українцям як волонтер. З мужнім чоловіком поспілкувалась кореспондентка ТСН.

Після виходу на пенсію японець вирішив подорожувати світом. Початок повномасштабного вторгнення росії в Україну застав його в Польщі, де волонтери розповіли йому про харків’ян, які через постійні обстріли змушені жити в метро.

Фумінорі вирішив підтримати мешканців Харкова й переїхав до міста. Дев’ять місяців прожив з людьми в підземці — допомагав готувати їжу, розважав дітей та дорослих, а ще розповідав про життя в метро у фейсбуку та збирав пожертви для харків’ян. Спілкувався з місцевими за допомогою перекладача в смартфоні.

Після того, як метро запрацювало, не припинив волонтерської діяльності й досі збирає кошти, закуповує продукти та роздає людям гуманітарну допомогу.

А згодом вирішив залишитись у Харкові назавжди, тому продав свій будинок в Японії й зараз орендує житло на Салтівці. До двох дорослих доньок, які мешкають у Токіо пообіцяв приїздити на свята.

«У Харкові круто. Я житиму тут і після перемоги. У мене вже немає дому в Японії — я все продав. Тому я тут назавжди», — каже японець.

Фото зі сторінки Фумінорі Цучіко у фейсбуку