Головне за тиждень: дайджест новин

Пенсійний кур’єр підбиває підсумки основних соціальних новин 20-26 червня.

Внутрішні переселенці можуть розривати трудовий договір в односторонньому порядку

Внутрішньо переміщеним особам надається право припинити трудовий договір в односторонньому порядку (відповідно до ухвалених змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», з 7 травня 2022 року впроваджено новий порядок припинення трудових відносин ВПО).

Для цього потрібно подати до центру зайнятості за новим місцем проживання заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору. Датою припинення трудового договору є день, наступний за днем подання такої заяви.

При набутті статусу зниклої безвісти особи виплата пенсії призупиняється

Статус зниклої безвісти особа набуває з моменту внесення про неї відомостей до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у порядку, передбаченому законодавством. Дані вносять після подання заяви про факт зникнення людини.

Після потрапляння до реєстру виплата пенсії такій людині призупиняється. Поновити виплати можна лише після особистого звернення особи, яка вважалась зниклою безвісти, до органів Пенсійного фонду України.

Військову» пенсію працюючим пенсіонерам не перераховують

Військовим пенсіонерам, які вийшли на пенсію, але продовжують працювати, виплати не перераховуватимуть.

Відповідно до Законом України від 09.04.1992 № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (зі змінами), розмір «військової» пенсії не залежить від тривалості страхового стажу.

Пенсійне забезпечення військовослужбовців визначається з урахуванням набутої вислуги років та грошового забезпечення, визначеного за останньою посадою на момент звільнення зі служби.

Внутрішньо переміщені особи мають повідомляти про зміну місця проживання

Українці, які отримали статус внутрішньо переміщених осіб, мають повідомляти про зміну місця проживання органи соцзахисту.

Це питання регулюють норми Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб».

Тривала відсутність (понад 60 днів) за місцем проживання дає підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання та скасувати довідку ВПО.

Виплати по безробіттю втрачаються при перебуванні за кордоном понад місяць

Зареєстровані в центрах зайнятості втрачатимуть право на державну допомогу, якщо під час воєнного стану вони перебуватимуть за кордоном понад місяць. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Окремо варто наголосити, що статус та виплати по безробіттю відтепер втрачаються, якщо людина перебуває за кордоном більше 30 днів під час військового стану. Наше завдання зараз просте і зрозуміле – кожен має працювати на перемогу. Для цього потрібно консолідувати всі можливі ресурси», – наголосив він.

Уряд врегулював питання отримання пенсій недієздатними особами

Недієздатним переміщеним особам, які не мають опікунів і перебувають у спеціальних закладах на утриманні держави, пенсія чи соціальна допомога може перераховуватись на рахунки таких закладів. Відповідне рішення було ухвалене урядом.

Рішення передбачає можливість перераховувати пенсії або державну соціальну допомогу недієздатним людям, яким не призначено опікунів або які втратили зв’язок з опікунами і перебувають у закладах на повному державному утриманні з проживанням. Зокрема, органи Пенсійного фонду зможуть перераховувати таким людям частину пенсії або соціальної допомоги на рахунки закладів, в яких вони перебувають, на підставі повідомлення від уповноваженої особи органу опіки та піклування», — пояснила міністерка соцполітики Марина Лазебна.