Уряд врегулював питання отримання пенсій недієздатними особами

Недієздатним переміщеним особам, які не мають опікунів і перебувають у спеціальних закладах на утриманні держави, пенсія чи соціальна допомога може перераховуватись на рахунки таких закладів. Відповідне рішення було ухвалене урядом, повідомляють у Мінсоцполітики.

«Уряд ухвалив розроблене Мінсоцполітики рішення, яке забезпечує виплату пенсій та державної соціальної допомоги людям, визнаним судом недієздатними та переміщеним у зв’язку зі збройною агресією російської федерації з регіонів, де тривають активні бойові дії, до більш безпечних регіонів. Рішення Уряду передбачає можливість перераховувати пенсії або державну соціальну допомогу недієздатним людям, яким не призначено опікунів або які втратили зв’язок з опікунами і перебувають у закладах на повному державному утриманні з проживанням. Зокрема, органи Пенсійного фонду зможуть перераховувати таким людям частину пенсії або соціальної допомоги на рахунки закладів, в яких вони перебувають, на підставі повідомлення від уповноваженої особи органу опіки та піклування», — пояснила міністерка соцполітики Марина Лазебна.

Також рішення уряду забезпечує інформування Пенсійного фонду України або структурного підрозділу з питань соціального захисту населення про тимчасове переміщення (евакуацію) людини.

Загалом фінансування пенсій за червень завершено. На виплати спрямовано 51,2 млрд грн, в тому числі 12 млрд грн – на виплату пенсій через АТ “Укрпошта”, 39,2 млрд грн – через уповноважені банки, які зарахували на рахунки пенсіонерів 100 % профінансованих сум. Укрпошта станом на 23 червня доставила 69,80 % профінансованої суми.

Нагадаємо, при набутті статусу зниклої безвісти особи виплата пенсії призупиняється