Доплати пенсіонерам від ООН, виплати родичам загиблих, субсидії на опалювальний сезон, зарплати держслужбовців – розповідаємо основні новини соціалки за тиждень

Минулий тиждень був багатий на новини у соціальній тематиці. Розповідаємо про найбільш актуальні події, які стались в соціалці з 28 серпня по 3 вересня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Пенсіонерам з низькою пенсією доплачуватиме міжнародна організація

Фінансову підтримку для найвразливіших категорій пенсіонерів запроваджує Всесвітня продовольча програма ООН. Запровадження відповідної допомоги уряд схвалив ще 28 липня, а 30 серпня, понад 260 тисячам пенсіонерів уже перерахували кошти на банківські рахунки на загальну суму понад 115 млн грн.

На 15 млн грн родичі загиблого військового можуть претендувати після отримання свідоцтва про смерть

Родина загиблого військовослужбовця має право на отримання 15 млн грн державної допомоги. Про алгоритм отримання коштів розповіла представниця Подільського районного у місті Києві територіального центру комплектування та соціальної підтримки Катерина Тищенко.

При розрахунку субсидії на опалювальний сезон враховуватимуть пенсію за серпень

При призначенні та розрахунку житлової субсидії на опалювальний сезон з його початку враховуються доходи домогосподарства за I і II квартали поточного року. Втім, дохід у вигляді пенсії враховуються лише за серпень. У разі ж призначення субсидії не з початку сезону (неопалювального чи опалювального) до середньомісячного сукупного доходу домогосподарства враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається житлова субсидія.

Інші новини, які цікавили українців:

З 2024 року держслужбовцям платитимуть по-новому

Новий підхід до оплати праці державних службовців застосовуватимуть уже з 2024 року. Про це заявив Прем’єр-міністр Україгни Денис Шмигаль щодо запровадження єдиних підходів в оплаті праці держслужбовців на основі класифікації посад. За його словами, нова система оплати праці посилить роль посадового окладу, а також усуне зловживання при нарахуваннях додаткових виплат і премій

Середня зарплата для обчислення пенсії зросла до понад 16 тис. грн

Затверджено показники середньої заробітної плати для обчислення пенсії ще за три місяці 2023 року. Нові дані оприлюднив Пенсійний фонд. Отже, показник середньої зарплати для обчислення пенсії за квітень 2023 року становить 13 626 грн 02 коп., за травень 2023 року — 14 109 грн 64 коп., за червень 2023 року — 16 012 грн 38 коп

До 500 тис. грн платитимуть за надання соціальних послуг людям з інвалідністю

Громадські організації, які надають соціальні послуги людям з інвалідністю, можуть отримати до 500 тис. грн державної допомоги. У конкурсі на отримання коштів можуть взяти участь громадські об’єднання, які не менше року провадять статутну діяльність, надають соціальні послуги за місцем проживання.

Майстриня з Дніпропетровщини плете й вишиває бісером однією рукою (ФОТО)

Дніпрянка Інна Оленич плете й вишиває бісером однією рукою. Дитячий церебральний параліч (ДЦП) не дозволив їй ходити до школи й очно навчатися в університеті. Проте сильний характер і бажання жити на повну попри все мотивують молоду жінку працювати. Про те, як залишилася без материнської турботи, здобувала освіту та вчилися ремесла, що допомагає вижити, Інна розповіла спеціально для Соціальної інформаційної платформи.