Частині українців пенсію можуть призначити до 60-річного віку

У 2023 році пенсію за віком можуть призначити після досягнення 60 років, у разі наявності не менше 30 років страхового стажу, після досягнення 63 років — у разі наявності не менше 20 років страхового стажу та 65 років — за наявності не менше 15 років страхового стажу. Проте окремі категорії українців можуть вийти на пенсію до досягнення зазначеного віку. Хто саме, нагадали в Пенсійному фонді України.

Отже, вийти на пенсію за віком до досягнення 60 років можуть:

1. На пільгових умовах — особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими й особливо важкими умовами праці, на інших роботах зі шкідливими й важкими умовами праці або в окремих галузях виробництва. Зі списками відповідних професій, необхідним страховим стажем та необхідним віком для виходу на пенсію можна ознайомитися в частинах першій — третій статті 114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

  1. Достроково — особи, які мають особливий статус, зокрема:
  • учасники бойових дій;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України;
  • багатодітні матері та матері дітей з інвалідністю з дитинства або тяжко хворих дітей;
  • громадяни, яким на час звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності або штату працівників або за станом здоров’я залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку.

3. Зі зменшенням пенсійного віку — учасники ліквідації та постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Фото: depositphotos.com