За відмову від примусової евакуації можуть притягнути до кримінальної відповідальності

Вчора, 7 березня, Кабмін ухвалив рішення щодо примусової евакуації дітей із зони активних бойових дій. Як зазначила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час телемарафону, примусову евакуацію наразі застосовуватимуть не у всіх 132 населених пунктів, які знаходяться у зоні активних бойових дій.

Оскільки при ухваленні рішення щодо примусової евакуації, застосовують додаткові критерії, наразі під неї підпадає лише Бахмут.

За словами Ірини Верещук зараз у місті працюють вісім евакуаційних бригад з бронетранспортом, які вивозять усіх охочих, насамперед родини з дітьми, яких у Бахмуті залишилося близько 40.

Як зазначила міністерка, сім’ї з дітьми, як правило, не відмовляються від евакуації. Проте відмова може тягнути за собою кримінальну відповідальність.

«Інструментарій, який є зараз, дозволить нашій поліції використати можливість. Влада повинна дбати про дітей. А батьки несуть, до речі, кримінальну відповідальність — 166 стаття Кримінального кодексу — вони зобов’язані зберегти життя і здоров’я в найкращих інтересах дитини», — наголосила Верещук.

Відповідно до статті 166 ККУ, за «злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки», карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Фото: armyinform.com.ua