Пенсіонер заповів головнокомандувачу ЗСУ мільйон доларів

Пенсіонер українського походження із США заповів головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному мільйон доларів. Той, зі свого боку, усі кошти задонатив на Збройні сили України. Про це повідомляє «Українська правда» із посиланням на The New York Times.

«Я все своє життя віддав Збройним силам. І не мав жодного сумніву, що повинен робити зі спадком. Остання воля пана Григорія, очевидно, полягала в тому, щоб підтримати в моїй особі українське військо», — наголосив Залужний.

Григорій Степанець народився у Вінниці. Після смерті батька під час Другої світової разом з матір’ю був евакуйований на Урал, але згодом вони повернулися в рідне місто. Закінчив університет імені Ломоносова в Москві зі ступенями магістра з математики, магістра з хімії та ступенем кандидата наук з фізичної хімії. Вільно розмовляв п’ятьма мовами.

Після того, як підписав листа на підтримку дисидентів, був звільнений з посади в Геофізичному науково-дослідному інституті в Москві, зазнав переслідувань КДБ.

Після того, як до влади прийшов Горбачов, вченому вдалося емігрувати у США, де з 1989 року він почав працювати у всесвітньо відомій компанії Microsoft у місті Редмонд, штат Вашингтон, як розробник програмного забезпечення. Помер чоловік у жовтні 2022 року на 85 році життя.