Уряд провів нараду щодо аварії на підстанції на Одещині

Сьогодні, 5 лютого, відбулася нарада щодо ситуації з електропостачанням у м. Одеса та Одеському районі. Там напередодні сталася технологічна аварія на підстанції, неодноразово пошкодженій російськими обстрілами. В нараді прийняли участь прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр енергетики Герман Галущенко, голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький та представники Одеської обласної військової адміністрації.

Як повідомили в Одеській ОВА, у місті все ще до 40% споживачів (280 тис.) залишаються без електропостачання, діють екстрені відключення. Водночас за вечір та ніч вдалося відновити постачання світла понад 200 тисячам абонентів та критичній інфраструктурі. Фактично 90% котелень централізованого постачання вже запущені, ведеться робота з підключення до генераторів локальних котелень. Цілодобово тривають ремонти на підстанції, де напередодні сталася технологічна аварія.

Крім того, до Одеси зараз прямують потужні генератори, які допоможуть у живленні критичної інфраструктури та дадуть змогу під’єднати до електрики більше споживачів. Більше 25 вже надійшло, ще близько 50 в дорозі.

Денис Шмигаль дав завдання вивчити можливості зі встановлення додаткових джерел генерації безпосередньо в місті Одеса.

Повідомляється, що на сьогодні в Одеському районі розгорнуто 337 Пунктів незламності, 295 з них в Одесі. Прем’єр-міністр наголосив, що пункти повинні бути забезпечені всім необхідним, тож для цього має бути відряджена відповідна група для перевірки.

«Ситуація складна. Працюємо 24/7, щоб якнайшвидше її розв’язати та повернути світло в домівки людей. Вистоїмо. Подолаємо. Переможемо», — резюмував очільник уряду.

 

Читайте також: Нідерланди передали Україні майже 300 тонн енергообладнання

 

Фото: yug.today