Аграрії зібрали в 1,5 більше гречки, ніж споживають українці

В Україні завершується збиральна кампанія. Як повідомляють у Кабміні,  в мовах війни цьогоріч буде зібрано близько 67 млн тонн зернових, зернобобових та олійних. І така цифра є одним із ТОП-5 найкращих показників за 30 років.

За словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, збір за всіма групами культур у 1,5–3 рази перевищує внутрішні потреби українців.

Так, пшениці намолочено 19 млн тонн, при внутрішньому споживанні і фуражної, і продовольчої – 7,5-8 млн тонн у рік. Ячменю – 5,5 млн тонн при річному споживанні в Україні на рівні 2,5-3 млн тонн. Гречки цьогоріч очікується зібрати близько 140-150 тис. тонн, тоді як внутрішнє споживання становить 100–110 тис. тонн.

«Аграрії відгукнулися на заклик споживачів і держави та суттєво збільшили посівні площі під гречку. За останнє десятиріччя ми вперше вийдемо з виробництвом гречки, що в 1,5 рази більше, ніж внутрішнє споживання. І це навіть дозволить нам сформувати внутрішній запас», – підкреслив перший заступник Міністра.

За словами Висоцького, українці будуть забезпечені і цукром: його виробництво очікується на рівні близько 1 млн 200 тис. тонн, при внутрішньому споживанні в 1 млн 150 тис. тонн.

Нагадаємо, Україна може вийти на експорт до 7 млн тонн зерна