В Україні розпочнеться реконструкція освітніх закладів

В Україні стартував проєкт відбудови п’яти зруйнованих війною шкіл.  Заклади освіти пройдуть архітектурну трансформацію. Їх відкриття планується за рік — у вересні 2024.  Про це йшла мова під час триденного воркшопу з відбудови шкіл за участю українських і європейських архітекторів, освітян та міністрів. На ньому експерти визначали, як ефективно змінити простір, щоб він відповідав цінностям нової школи.

Трансформовані освітні заклади матимуть сучасний дизайн, укриття, безпечні функціональні простори для навчання та комунікації дітей.

До реалізації проєкту залучено українських і європейських архітекторів, які мають досвід відбудови радянських шкіл. Вони об’єдналися в ініціативу Rebuild the Wonderful, що координуються українською командою Big City Lab.

Щоб освіта була якісною, варто змінювати не лише зміст, а й форму. Дітям необхідний простір, який надихає, а не пригнічує. У школі мають бути місця, де діти здобуватимуть актуальні знання та відпочиватимуть, коли це потрібно. Застарілі, радянські, нефункціональні приміщення залишаться в минулому. Кожна школа в Україні має бути як офіс потужної IT-компанії, — вважає Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України — Міністр цифрової трансформації України  Михайло Федоров.

Довідково: за даними обласних військових адміністрацій, майже 1800 шкіл наразі зруйновані. За останній рік вдалося відновити 410 шкіл завдяки фінансуванню з місцевих бюджетів.

Фото: пресслужба Міносвіти