Спецвагони для осіб з інвалідністю можна замовити онлайн

Укрзалізниця запустила новий сервіс — онлайн-замовлення спеціальних вагонів для осіб з інвалідністю.

Відтепер громадянам з обмеженими можливостями не потрібно приїздити на вокзал, аби забронювати місце, — повідомляє пресслужба Укрзалізниці.

Заявку на інклюзивний вагон необхідно подати через онлайн-сервіс за 3 доби до дати запланованої подорожі. Упродовж 24 годин оператори Укрзалізниці візьмуть заявку в роботу та зв’яжуться із замовником послуги. Статус заявки можна уточнити  за телефоном 0 800 503 111.

Сервіс онлайн-замовлення спецвагонів призначено для осіб з інвалідністю І групи та дітей з інвалідністю, пасажирів на кріслах колісних й осіб, які їх супроводжують.

Отримати та сплатити квитки можна в касі не пізніше ніж за 1 годину до відправлення поїзда.

Можливість замовити вагон безпосередньо у касі залишається резервною.

Також наявна послуга замовлення вокзального помічника, який допоможе з багажем і посадкою.

Довідково: у своєму парку Укрзалізниця має 50 вагонів з підйомниками або пандусами, з яких 37 — вагони нового покоління. Їх збудовано протягом останнього року. Усі ці вагони мають умови для інклюзивного користування, зокрема, є універсальна вбиральня і купе облаштоване  для потреб людей з інвалідністю. У новозбудованих вагонах у такому купе розташовані спальні дивани, які можуть змінювати кут нахилу й фіксувати тіло, пульт для регулювання освітлення, кнопка для звернення до провідника та пристрій для гучномовного зв’язку з ним.

Послуги для осіб з інвалідністю Укрзалізниця впроваджує в рамках програми  «Безбар’єрна залізниця».

Фото: пресслужба Укрзалізниці.