Перелік професій для отримання ваучерів на навчання збільшили вдвічі

Перелік професій та спеціальностей, за якими можна отримати безкоштовний ваучер на навчання в центрі зайнятості, збільшили вдвічі. Як повідомили в Державній службі зайнятості, це передбачено наказом Мінекономіки від 11 квітня 2023 року № 2040.

Завдяки йому діапазон вибору розширили з 70 до 123 варіантів.

Перелік поповнили затребуваними в роботодавців робітничими професіями: бетоняр, дорожній робітник, електромонтер з експлуатації розподільних мереж, електромонтер з ремонту та обслуговування апаратури та пристроїв зв’язку, муляр, молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими, монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій, оператор котельні, провідник пасажирського вагона, продавець непродовольчих товарів, продавець продовольчих товарів, службовець на складі (комірник), слюсар будівельний, слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, штукатур тощо.

Окрім цього, відтепер пройти безкоштовне навчання можна й за сучасними спеціальностями: автоматизація, біотехнології та біоінженерія, гірництво, деревообробні та меблеві технології, дизайн, дошкільна освіта, економіка, енергетичне машинобудування, залізничний транспорт, інформаційні системи та технології; комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка,  комп’ютерні науки, маркетинг, мікро- та наносистемна техніка, озброєння та військова техніка, підприємництво та торгівля, терапія та реабілітація, туризм і рекреація, теплоенергетика, фізична культура і спорт, цивільна безпека.

Людина сама має право обрати навчальний заклад для проходження навчання з-поміж професійно-технічних та вищих навчальних закладів, підприємств, установ та організацій, які мають ліцензію на провадження такого виду діяльності. Вартість ваучера не може перевищувати десятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (наразі це майже 27 тис. грн).

Детальніше про отримання ваучера можна дізнатися на сайті Державної служби зайнятості. Зокрема, отримати їх можуть переселенці.

Фото: acmc.ua