З серпня антибіотики продаватимуть лише за рецептами

З серпня діятимуть нові правила для купівлі антибіотиків – придбати їх можна буде власним коштом за наявності електронного рецепта. Про це повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.

Це перший етап у впровадженні електронного рецепта на всі рецептурні препарати в Україні. Як зазначають у МОЗ, такий крок необхідний для розв’язання проблеми неконтрольованого вживання лікарських засобів та протистояння антибіотикорезистентності, коли все більше і більше інфекцій набувають стійкості до медикаментів.

До кінця поточного року триватиме так званий «перехідний період» – електронні рецепти прийматимуть лише в аптеках, які працюють з електронною системою охорони здоров’я (ЕСОЗ). Якщо аптека не підключена до ЕСОЗ, покупцю потрібно буде пред’явити паперовий рецепт.

Рецепти можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації із сімейним лікарем. Необхідною умовою є лише реєстрація в електронній системі охорони здоров’я.

Пацієнт також зможе самостійно обирати торгову назву препарату, який містить призначену діючу речовину, орієнтуючись на власний бюджет.

Нагадаємо, в Україні розпочали черговий етап реформи охорони здоров’я – незабаром з’являться так звані «госпітальні кластери».