В Україні з’являться госпітальні кластери: розпочався черговий етап реформи охорони здоров’я

Міністерство охорони здоров’я запустило інфраструктурну частину реформи охорони здоров’я. Це стало можливим завдяки ухваленню Верховною Радою законопроєкту №6306 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги».

Як повідомили в МОН, новий етап реформування передбачає додатковий поділ мережі закладів охорони здоров’я в області, об’єднаних в один госпітальний округ, на так звані госпітальні кластери. При поділі враховуватимуть:

– межі адміністративно-територіальних одиниць;
– географічні особливості регіону та стан автомобільних доріг;
– кількість населення, рівні захворюваності і смертності;
– оптимальні клінічні маршрути пацієнтів задля своєчасного доступу до медичної та реабілітаційної допомоги;
– навантаження на медичних працівників та фахівців з реабілітації.

У межах госпітального кластера медичні заклади будуть поділені на надкластерні, кластерні та загальні лікарні. Відповідно до цього поділу визначатимуть, яке обладнання має бути в тій чи іншій лікарні.

Найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта – у загальних лікарнях. Такі лікарні розташовуватимуться з розрахунку один медичний заклад на 50-80 тисяч населення. У складніших випадках пацієнта доставлятимуть у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

Нагадаємо, в Україні незабаром можуть з’явитись лікарні, збудовані за модульною системою.

1 Comment

  • Когда в 2014 в Крым вперлася рашка, то они в университетах начали организовывать научные кластеры. и сегодня слово кластер воспринимаю как ругательство…
    Итак кластеры в Украине. Главное, чтобы менее понятно и новое словцо. Суть ведь не меняется больницы 1-3 уровня , кластерные. Понятно одно, что чиновники не понимают, что неоходимо делать. Первый вопрос . Что с университетскими клиниками??? Где понимание , важности этого вопроса. Сегодня прикладные медицинские предметы преподают не практики, а люди отстранённые от практики. Отношение к университетским клиникам в Украине полностью слизывает позицию рашки, и абслолютно отличается от европейского опыта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі новини