Кількість українців, які виїжджають до ЄС, повернулась до довоєнного рівня

Кількість українців, які виїжджають до країн Євросоюзу, повернувся до рівня, який був до повномасштабної війни. Як повідомляє DW, про це заявила єврокомісар із внутрішніх справ Йлва Йоганссон.

«Якщо говорити про потік біженців, наразі ситуація є стабільною. Кількість перетинів кордону між ЄС та Україною є довоєнною, доковідною. Ми повернулися до звичної кількості людей, які перетинають кордон», – зазначила вона.

За словами комісара, найбільше українських біженців на кількість населення – у Чехії. За нею йдуть Польща, балтійські країни та Болгарія.

Близько 6 млн біженців, які втекли до ЄС, наразі повернулися в Україну. За прогнозами, багато біженців можуть повернутися додому перед початком навчального року.

Додамо, що за повідомленням Держприкордонслужби України, минулої доби з країни виїхало 36 тисяч людей, а в’їхало – 41 тисяча, з яких майже 38 тисяч – громадяни України.

Нагадаємо, найбільше українців отримали офіційний статус тимчасового захисту в Польщі.  За нею йдуть Румунія та Болгарія.