Пенсійному фонду можуть додати нових функцій

Незабаром Пенсійний фонд зможе виплачувати не лише пенсії, а і дитячі гроші. Це стане можливим, якщо Верховна Рада проголосує за законопроєкт №9318. Наразі документ знаходиться на розгляді в комітетах парламенту. Так, 15 червня його обговорили на засіданні Комітету з питань молоді і спорту і рекомендували ухвалити.

Законопроєктом, зокрема, пропонується передати Пенсійному фонду функції з призначення:

  • допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • допомоги при народженні дитини;
  • допомоги при усиновленні дитини;
  • допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
  • допомоги на дітей одиноким матерям;
  • соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
  • оплати послуги патронату над дитиною;
  • державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, у тому числі з інвалідністю;
  • грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях.

Відповідні зміни пропонується внести і до законодавства щодо повноважень місцевих державних адміністрацій у соціальній сфері.

Автори законодавчої ініціативи наголошують на необхідності передачі Пенсійному фонду функцій з призначення державних допомог сім’ям з дітьми, оскільки триває воєнний стан, йдуть активні бойові дії та частина України окупована. За таких умов управління соціального захисту населення відповідних територій не можуть нараховувати соціальні виплати сім’ям. Через децентралізований механізм нарахувань і виплат документи з одного району не можуть потрапити на адміністрування в інший район. Водночас, Пенсійний фонд України має найбільш розвинуту мережу територіальних органів управління в системі соцзахисту та працює за екстериторіальним принципом призначення і нарахування пенсій, субсидій та страхових виплат. Тому у разі ухвалення законопроєкту №9318 сім’ї з дітьми будуть вчасно отримувати відповідні державні допомоги.

При цьому сім’ї зможуть звертатися за відповідною допомогою в електронній формі через вебпортал електронних послуг та мобільний додаток Пенсійного фонду України. Крім того, залишається можливість звернення сімей з дітьми до уповноважених посадових осіб виконавчого органів місцевого самоврядування, до ЦНАПів, а також через портал ДІЯ.

 

Читайте також: Як отримати державну допомогу на дітей одиноким матерям

Фото: telegraf.com.ua