Як оскаржити рішення МСЕК і продовжити групу інвалідності під час війни

У Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) нагадують, що строк повторного огляду вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж 6 місяців після його припинення/скасування. Всі виплати та пільги зберігаються до закінчення строку проходження повторного огляду.

На період дії воєнного стану на території України процедура проведення медико-соціальної експертизи (МСЕК) спрощена. Нині МСЕК здійснює свої функції за принципом екстериторіальності. Зокрема, у разі коли особа, не може прибути на огляд, то експертна комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК (лікарсько-консультативної комісії).

Якщо вас не влаштовує рішення, яке прийняла комісія, його можна оскаржити протягом одного місяця. Звернутися можна до самої комісії або центральної чи обласної комісії з письмовою заявою. Після цього буде проведений повторний огляд і винесене нове рішення.

Якщо ж відмовлять повторно, то таке рішення можна оскаржити у центральній МСЕК МОЗ України.

У складних випадках осіб, які звертаються для встановлення інвалідності, можуть направляти для проведення медико-соціального експертного обстеження до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпро) та Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (м. Вінниця).

Після обстеження науково-дослідні установи складають консультативні висновки, які для комісії мають рекомендаційний характер.

Рішення комісій усіх рівнів можна також оскаржити в суді в установленому законодавством порядку.

Якщо під час проходження медико-соціальної експертної комісії порушують ваші права, зокрема вимагають гроші за проходження МСЕК, необхідно звертатися телефоном на «гарячу» лінію МОЗ: 0 800 60 20 19.

 

Нагадаємо, що дію посвідчень осіб з інвалідністю внаслідок війни подовжили