Як Україна стабілізує енергосистему

Пошкодження об’єктів енергетичної інфраструктури досить масштабні. Для того, щоб відновити їх до того стану, в якому вони були у вересні, потрібно багато часу, не менше, ніж півроку. Але існують способи відновлення її роботи. Про це в ефірі телемарафону заявив голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

За його словами, є заходи, які можливо здійснити, в першу чергу, для відновлення енергопостачання: це завезти наявне обладнання, яке знаходиться на складах в Європі або в Сполучених Штатах та готове до використання вже сьогодні.

Паралельно потрібно займатись більш фундаментальною роботою, а саме – підвищити рівень безпеки підстанцій та генеруючих потужностей в майбутньому.

«За цими двома напрямки зараз працюють відповідні органи державної влади. Йде робота як над проходженням опалювального сезону в умовах, які створює українцям держава-терорист, так і розробляються нові рішення, які в майбутньому забезпечуватимуть стабільну роботу нашої енергосистеми», – сказав депутат.

Як заявив раніше прем’єр-міністр, Україна використовуватиме мобільні джерела генерації – газотурбінні та газопоршневі електростанції. Їх можна використовувати у великих та малих містах для забезпечення споживачів водою і теплом, а також балансувати ними енергосистему.

«Такі мініелектростанції стануть складовими розподіленої генерації по всій Україні. Розподілена генерація є менш вразливою при ракетних атаках та її легше відновити у разі пошкодження», – зауважив  Андрій Герус.

 

Нагадаємо, що дотримання графіків відключення електроенергії перевірятимуть

 

фото: rada.gov.ua