Депутатка розповіла, як збільшити фінансування соціальних виплат

Усі доходи держави зараз спрямовуються на сектор безпеки й оборони, на Збройні сили. Відповідно, соціальні виплати забезпечуються за рахунок допомоги з боку закордонних партнерів. Для збільшення фінансування соціально незахищених верств населення необхідно працювати над запровадженням цільових програм. Також можливе фінансування цих категорій громадян завдяки додатковим надходженням до бюджету. Про це розповіла народна депутатка Леся Забуранна, яка представляє Комітет Верховної Ради з питань бюджету.

«На парламентському рівні в нинішніх умовах ми можемо тільки більш активно вести перемовини щодо розширення соціальних програм, наприклад, субсидій, виплат ВПО, програм подолання бідності. Усі розуміють, що найцінніше в державі – це люди, тому необхідно спрямовувати зусилля саме на цільові програми, що дозволять змінити соціальні стандарти життя», – зазначила Забуранна.

Вона додала, що, за оцінками Мінфіну, повернення довоєнного оподаткування, що було вимогою МВФ, дасть додатково до кінця цього року близько 8 мільярдів гривень надходжень до держбюджету.

«Якщо безпекова ситуація не потребуватиме додаткового фінансування, і ми впевнено рухатимемося до нашої перемоги у війні, то, звичайно ж, один із пріоритетних секторів розподілу додаткових надходжень – це соціальна підтримка людей, підтримка найвразливіших верств населення, зокрема й пенсіонерів. Таке спрямування коштів було б логічним», – сказала народна депутатка.

Водночас вона наголосила, що це можливий варіант, однак тут необхідно бути дуже обережним із прогнозами, оскільки все напряму залежить від ситуації на фронті.

Читайте також: «Держава не може собі дозволити платити допомогу всім», — координаторка БФ «Восток SOS» про зміни у виплатах для ВПО

 

Фото: Корреспондент.net