На які виплати мають право звільнені полонені

Сьогодні силові відомства поділились радісною новиною: з полону вдалось повернути ще 116 українців.

У Міноборони зазначили, що до своїх родин повертаються 87 представників ЗСУ, восьмеро бійців тероборони (серед яких одна жінка), семеро нацгвардійців, шестеро представників нацполіції, п’ятеро прикордонників, двоє військових моряків, один представник ДСНС.

Соціальна інформаційна платформа нагадує, що звільнені з полону українці мають право на отримання 100 тис. грн щорічно під час перебування у полоні та 100 тис. грн одноразово після звільнення. Крім того, у разі смерті військового передбачена одноразова фінансова державна підтримка його родині теж у розмірі 100 тис. грн.

Встановленням факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України займається спеціальна комісія при Мінреінтеграції. Саме вона приймає рішення про порядок призначення та виплати допомоги таким особам та членам їхніх родин.

На одноразову допомогу в розмірі 100 тисяч гривень можуть претендувати всі, хто опинився в російському полоні, починаючи з 2014 року. З питань отримання коштів потрібно звертатися за номером телефону: (044) 355-14-56.

Нагадуємо, за минулий рік звільненим з російського полону українцям і тим, хто досі перебуває в полоні, загалом перерахували понад 190 млн грн