В Україні зафіксували перший випадок мавпячої віспи

В Україні зафіксовано випадок захворювання на віспу мавп. Як повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України, випадок підтвердили вчора, 15 вересня, за результатами лабораторних досліджень.

Діагностували захворювання за допомогою ПЛР-тестування.

Хворого госпіталізували на стаціонарне лікування до медзакладу. Хвороба проходить досить легко: інфікований має характерні висипи на тілі та підвищену температуру.

Наразі триває епідеміологічне розслідування цього випадку. За словами пацієнта, він не контактував з хворими на мавпячу віспу та не виїздив за кордон. За попередніми результатами розслідування, він був інфікований в одному з великих міст.

Як нагадують у МОЗ, до 2022 року випадки захворювання на віспу мавп фіксували переважно в країнах Центральної та Західної Африки. Наразі ж вірус поширюється Америкою та Європою.

До основних симптомів захворювання відносять гарячку, головний біль, біль у м’язах, спині та горлі, збільшення лімфатичних вузлів, озноб, закладеність носа, кашель, висип у вигляді пухирців. Висип спершу з’являється на обличчі, всередині рота та на інших частинах тіла – руках, ногах, грудях, статевих органах чи в задньому проході.

Захворювання може мати як легкий перебіг, так і серйозні наслідки, включно з летальними. У групу підвищеного ризику тяжкого перебігу мавпячої віспи входять вагітні, діти та люди з ослабленим імунітетом та імунодефіцитом.

Нагадаємо, незабаром ще одну категорію лікарських засобів продаватимуть за електронними рецептами.

Ілюстративне фото: medikom.ua