Виплати ВПО можуть вимагати назад

Державну допомогу на проживання у внутрішньо переміщених осіб можуть вимагати назад, якщо виплати отримали незаконно. Про це заявила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович в інтерв’ю «Українському радіо».

Це можливо, якщо людина перемістилася з місця реєстрації як ВПО в інше місце або повернулася додому та не повідомила про це чи не знялась з обліку як внутрішньо переміщена.

«Насправді є механізми перевірки за місцем того задекларованого місця проживання, де особа є внутрішньо переміщеною. Якщо там цієї людини немає і вона не перемістилася кудись далі, не показала нового місця переміщення, а повернулася назад, то вона не може користуватися відповідними грошима», – наголосила Жолнович.

За її словами, працівники Національної соціальної сервісної служби перевірятимуть, чи зареєстрована як ВПО людина проживає за вказаним місцем реєстрації. Якщо вона там не проживає, не повідомила про це і продовжує отримувати виплати, ці виплати скасовуватимуть і змушуватимуть повертати назад незаконно отримані кошти.

«У нас є моніторинг. Ми відновили перевірки Національної соціальної сервісної служби. Коли людина повертається в місце свого постійного проживання, вона повинна написати заяву про припинення їй виплат як внутрішньо переміщеній. При встановленні такого факту, що людина повернулася, але продовжує з тих чи інших причин отримувати такі виплати – звісно, виплати будуть припинені та будуть здійсненні заходи для повернення таких коштів», – заявила міністерка.

Як зазначила очільниця Мінсоцполітики, наразі виплати ВПО отримують три мільйони людей.

Нагадаємо, усього в Україні зареєстровано 4,6 млн внутрішніх переселенців.

Фото: Sergei Grits/AP Photo/picture alliance