В Україні до чорнобривців особлива любов. А чи знали ви, що ці квіти не лише гарно квітнуть і чудово пахнуть, але й мають лікувальні властивості?
На своїй батьківщині, у Мексиці, чорнобривці здавна використовували в кулінарії – як прянощі, що додаються в рибні та мʼясні страви, і народній медицині – для поліпшення травлення, зміцнення імунітету, посилення лактації в матерів-годувальниць та полегшення ревматичного болю. А в Індії соком щойно вичавленого листя рослини лікували екзему.
Сучасна наука підтвердила цілющі властивості ціє рослини.
Утім, з ними усе ж варто бути обережним, оскільки ефірні олії можуть викликати небажані алергічні реакції, і тому підійдуть не усім.
Якщо алергічної реакції немає, можна скористатися такими рецептами цілителя і фітотерапевта Сергія Демченка.
У разі нежиті й гаймориту добре робити такі інгаляції: заварний півлітровий чайник облити окропом, 5 бутонів чорнобривців залити окропом так, щоб вода доходила до нижньої основи носика. Обгорнути чайник рушником. Через 5 хвилин вдихати повітря з носика ротом, видихати носом. Коли ніс починає вільно дихати, то робити вдих носом, видих – ротом.
Лікування ран та опіків. Щоб приготувати засіб, потрібно подрібнені квітки залити олією 1:1 на ніч, а вранці потримати на водяній бані 30 хвилин за температури 60-70 градусів. Цю олію використовують і в разі запалення дихальних шляхів, зокрема бронхітів: вона полегшує рух слизу, нейтралізує застійні явища, допомагає від кашлю.
Ванни з відваром чорнобривців заспокоюють нервову систему, допомагають у стресових ситуаціях, знімають занепокоєння, відновлюють душевну рівновагу. Рекомендуються в разі неврозів, депресій, невпевненості та розгубленості.
Гіпертонія. Слід подрібнити та змішати порівну квітки календули, чорнобривців, перцевої м’яти, залити 1 ст. л. з гіркою збору 1 склянкою окропу й залишити на 10-15 хвилин. Після цього процідити й додати 1 ч. л. меду. Випити за півгодини до їжі. Приймати щодня.
Також ми розповідали, як і де вакцинуватися від COVID-19.