Безкоштовну медичну допомогу у Чехії українці можуть отримати за певних умов

Новоприбулим громадянам України  для отримання безкоштовної медичної допомоги рекомендується перебувати на території Чехії на підставі спеціальної довгострокової візи. Заяву на візу можна подати в одному з Крайових центрів допомоги Україні (чеською KACPU), – повідомляють у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Після її отримання особа стає учасником системи загальнообов’язкового державного медичного страхування з доступом до медичного обслуговування у повному обсязі. Внески на медичне страхування замість власника такої візи сплачує Чеська держава. Документ про медичне страхування власникові візи видаватимуть безпосередньо в KACPU.

Якщо медична страховка відсутня і не має змоги оплатити допомогу самостійно, можна звернутися за невідкладною та іншою допомогою в найближчі державні лікарні.

Медична допомога надається відповідно до статусу перебування у Чехії:

  1. Постійне місце проживання в Чеській Республіці – особа є учасником державного медичного страхування, має картку застрахованого й отримує компенсацію за повне медичне обслуговування.
  2. Дитина, народжена в Чехії від матері з дозволеним довгостроковим проживанням, – участь у державному медичному страхуванні до 2-місячного віку (протягом 2 місяців дитині забезпечується повний догляд за здоров’ям). Потім необхідно оформити комерційне медичне страхування.
  3. Шукачі притулку – участь у державному медичному страхуванні з моменту подання заяви. Особі з цього часу надається повна медична допомога.
  4. Українці, які шукають притулку у закладі Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки, – особі надається лише невідкладна медична допомога у межах закладів МВС.

         Довідково: за інформацією Міністерства охорони здоров’я Чеської Республіки, кожен медичний працівник повинен надавати невідкладну допомогу в будь-який час і будь-кому незалежно від страхування чи статусу проживання. Проте, ймовірно, він вимагатиме за це плату.

Фото: Seznam Zprávy