23 постраждалих українців евакуйовано на лікування та реабілітацію до клінік ЄС

23 пацієнтів доправили на лікування та реабілітацію в клініки Німеччини, Норвегії, Румунії та Швейцарії протягом останнього тижня липня. Загалом від початку війни завдяки співпраці з міжнародними партнерами вдалося евакуювали майже 4 000 українців. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

У групі є цивільні з травмами, військові з мінно-вибуховими пораненнями, онкопацієнти з Києва, Харкова та Вінниці.

«Евакуації підлягають дорослі і діти, які потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги. За потреби пацієнтів можуть супроводжувати родичі або близькі», – йдеться у повідомленні.

«Так звані медичні конвої — приклад одного з ефективних напрямів порятунку пацієнтів, коли Міністерство подає запит на евакуацію та отримує пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони. Далі МОЗ контактує з клінікою та узгоджує етапи і маршрути безпечного медичного транспортування», – пояснюють у відомтві.

Є кілька маршрутів, за якими постраждалі громадяни України можуть бути переведені на лікування за кордон, зокрема через:

  • обласний департамент охорони здоров’я;
  • подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;
  • для військовослужбовців — подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України. Більше інформації можна отримати на сайті «Принцип».

Медична евакуація та транспортування громадян здійснюється безоплатно, усі видатки за лікування взяли на себе уряди країн-партнерок, які приймають пацієнтів.

Читайте також: Мережі реабілітаційних центрів в Україні формуватимуть за ізраїльським досвідом

Ілюстративне фото: vechirniy.kyiv.ua