Мережі реабілітаційних центрів в Україні формуватимуть за ізраїльським досвідом

Після війни відбудеться трансформація мережі реабілітаційних центрів в Україні задля посилення цієї галузі. План подальшого розвитку системи реабілітації представив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, повноцінні реабілітаційні відділення працюватимуть у 136 кластерних лікарнях та надкластерних медзакладах по всій Україні. Загалом вони будуть розраховані на понад 5250 ліжок — від 30 до 60 в кожному. Щороку в них отримувати безоплатну допомогу зможуть щонайменше 126 тисяч пацієнтів.

«Наразі завершено формування спроможної мережі медичних закладів. По всій Україні визначені кластерні лікарні, в яких працюватимуть повноцінні реабілітаційні відділення. Таким чином, разом зі спеціалізованими закладами реабілітації, вдасться покрити наявну потребу у реабілітаційній допомозі з рівномірним поділом по всій країні. Після завершення роботи над інфраструктурним етапом тримаємо фокус на належному кадровому забезпеченні та якості надання реабілітаційної допомоги», — розповів посадовець.

Окрім цього, створять шість спеціалізованих реабілітаційних медичних закладів національного рівня, в яких допомагатимуть пацієнтам:

  • з травмами грудного відділу хребта та нижче;
  • які потребуватимуть психологічного відновлення;
  • апалітичним пацієнтам;
  • з шийною травмою тощо.

Ще п’ять реабілітаційних центрів, розрахованих на 200 ліжок кожен, запустить Міноборони.

Загалом по всій Україні сформують понад 7000 ліжко-місць для пацієнтів із травмами, хворобами та пораненнями, які потребують процесу активного відновлення. За основу візьмуть ізраїльський досвід, який враховує потреби як цивільних, так і військових.

Читайте також: Реконструкцію обличчя постраждалим від війни робитимуть у Львові.

Фото: volynnews.com