В Україні з’явився застосунок для виклику поліції в разі домашнього насильства

Міністерство внутрішніх справ презентувало мобільний застосунок для реагування на випадки домашнього та гендерно зумовленого насильства. Проєкт реалізували за сприяння Посольства Великої Британії в Україні, Фонду ООН у галузі народонаселення та за участі Першої леді Олени Зеленської.

Через застосунок постраждала особа може швидко викликати допомогу без телефонного дзвінка, не привертаючи увагу кривдника. У разі натиснення на «тривожну кнопку», сигнал надійде до поліції, яка визначить місце перебування жертви по геолокації.

«Розуміючи, що дзвінок на 102 може стати додатковим тригером для кривдника, ми прагнемо максимально убезпечити постраждалу, зробити допомогу доступною. Для когось наш застосунок, можливо, стане тим самим «рятівним кругом». Його основна мета – надати постраждалим, найчастіше жінкам, можливість звернутися за допомогою без дзвінка на 102, без необхідності говорити вголос з оператором, без необхідності шукати інформацію в інтернеті. Безпечно і швидко», — зазначила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.

Особливістю застосунку є й те, що його значок на екрані мобільного виглядатиме нейтрально і при завантаженні буде змінюватись, як і функціонал, щоб не можна було визначити його на телефоні жертви. Корисна інформація та контакти інших служб допомоги доступні тільки у прихованому інтерфейсі.

Назва застосунку не розповсюджується, аби про нього не знали потенційні аб’юзери.

Аби скачати застосунок у Google Play та App Store, потенційні жертви насилля мають зателефонувати на «гарячу лінію» 116-123 або написати в особисті повідомлення на сторінку інформаційної кампанії Фонду ООН у галузі народонаселення «Розірви коло» за посиланням.

Нагадаємо, Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію, яка посилює захист жінок від насильства.