Понад 70% українців відчувають стрес або сильну знервованість. Такі дані наводяться у результатах дослідження, проведеного компанією Gradus Research. Зокрема, мова іде про 71% опитаних українців, які задекларували відчуття стресу або знервованості.
Цільовими аудиторіями дослідження стали чоловіки та жінки віком 18-60 років, які проживали у містах з населенням понад 50 тис. мешканців на території України до початку повномасштабної війни. Разом з тим, жінки та люди 25-34 років частіше відчувають останнім часом стрес або сильну знервованість, тоді як люди 55-60 років – рідше.
Основною причиною стресу та знервованості опитані називають повномасштабну війну (72%), на другому місці – фінансові складнощі (44%), на третьому – соціально-політична ситуація в Україні (30%). Далі – стан власного здоров’я та безробіття (по 25%).
Основними аспектами війни, які викликають стрес або сильну знервованість опитувані назвали безпеку близьких (63%) та втрату доходу (42%). Також серед стресових подій аспектів – ризик втрати майна та ризик померти під час бойових дій (по 37%) та розлука з рідними (32%).
Серед основних емоцій, які переважають у настроях населення – напруженість, втома та надія. Разом з тим, лише 2% опитаних консультуються з психотерапевтом, не вважаючи свої проблеми достатніми для звернення. Або впевнені, що зможуть впоратися самостійно.
Нагадаємо, для боротьби з хронічним стресом потрібно відстежувати свої потреби та задовольняти їх