Фінансування соціальних виплат зменшилося, а тариф на електроенергію вчетверо збільшиться, — основні новини соціалки за тиждень

Розповідаємо про найбільш актуальні події, які відбулись у соціальній сфері країни з 8 по 14 травня.

 ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Для отримання пільг родичі зниклих безвісти мають отримати спеціальне посвідчення

Для того, аби отримати право на соціальні пільги від держави, родичі зниклих безвісти за особливих обставин мають оформити відповідне посвідчення. Як це зробити, розповіли в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Втрачений паспорт можна відновити за кордоном

У разі втрати паспортного документа за кордоном його можна відновити. Про алгоритм дій розповіли в Міністерстві внутрішніх справ України.

Першим кроком у разі втрати документа є звернення до найближчого відділення поліції для складання відповідної заяви. У поліції мають видати копію протоколу чи довідку про тимчасову відсутність закордонного паспорта.

З найнебезпечніших регіонів Харківщини евакуювали всіх дітей

У межах обов’язкової евакуації з населених пунктів Куп’янського району евакуювали 79 дітей. Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Дітей перевезли з Великобурлуцької, Вільхуватської, Дворічанської та Петропавлівської територіальних громад.

Інші новини, які цікавили українців:

Тариф на електроенергію має бути вчетверо більшим

Нинішній тариф на електричну енергію для населення покриває лише 25 % її вартості. Про це заявив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Костянтин Ущаповський в інтерв’ю «ЕнергоБізнесу».

Фінансування соціальних виплат зменшилося на 1,9 млрд грн

У квітні на соціальні виплати спрямували 38,8 млрд грн. Про це повідомили в Міністерстві фінансів України. Це на 1,9 млрд грн менше, ніж у березні.

Матері тяжкохворих дітей можуть вийти на пенсію достроково

Матері тяжкохворої дитини, якій не встановлено інвалідність, мають право вийти на пенсію достроково. Про це нагадують у Пенсійному фонді України.

Така можливість передбачена статтею 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Програму субсидій можуть розширити

Програма субсидій є хорошим інструментом підтримки громадян, тож у разі потреби її можуть розширити. На цьому наголосила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович в ефірі «Українського радіо».

За її словами, адресна виплата конкретним людям є кращим варіантом, ніж повернення суб’єктам господарювання компенсації різниці між комерційним та наявним тарифами.