Тариф на електроенергію має бути вчетверо більшим

Нинішній тариф на електричну енергію для населення покриває лише 25 % її вартості. Про це заявив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Костянтин Ущаповський в інтерв’ю «ЕнергоБізнесу».

«Установлена Кабінетом Міністрів України фіксована ціна на електричну енергію для побутових споживачів не покриває всі складові витрати на виробництво, передачу (розподіл) та постачання електричної енергії побутовим споживачам. Фіксована ціна утримується на пільговому рівні завдяки механізму покладення спеціальних обов’язків на державних виробників електричної енергії: ДП «НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго», — наголосив посадовець.

За його словами, економічно обґрунтованою ціною на електроенергію для населення наразі є 6 грн за кВт·год (наразі вона становить 1,44 грн/кВт-год при споживанні до 250 кВт-год на місяць та 1,68 грн/кВт-год при споживанні понад 250 кВт-год на місяць).

Голова НКРЕКП також наголосив, що фіксований тариф для населення сприяє збільшенню боргів перед державними виробниками електроенергії.

«Енергоатом» та «Укргідроенерго» в умовах руйнувань інфраструктури не мають фінансового ресурсу для виконання покладених на них спеціальних обов’язків для утримування фіксованої ціни для населення на чинному рівні. Між учасниками спеціальних обов’язків накопичено багатомільярдні борги», — зазначив Ущаповський і підкреслив, що прогнозування цін для побутових споживачів електроенергії потребує детальних та зважених розрахунків.

Нагадаємо, попередньо фіксований тариф на електроенергію для населення діятиме до кінця травня.

Фото: pmg.ua