«Незабаром воду даватимуть погодинно», — експерт

З 1 червня зросли тарифи на світло, а от рішення щодо подорожчання води скасували. Збільшення тарифів на воду призвело б до значних витрат на субсидії. Це одна з причин, через яку ціни на водопостачання поки залишили на попередньому рівні. З іншого боку, найближчим часом з метою економії водоканали змушені будуть відключати воду й давати її погодинно. Таку думку Соціальній інформаційній платформі висловив директор громадської спілки «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.  

«Тарифи на світло затверджував уряд після достатньо серйозного пропрацювання з нашими міжнародними партнерами. Це рішення було деякою мірою легітимним. У принципі Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) є незалежною установою. Вони не мають нічого погоджувати з урядом. Але проблема в тому, що ми зараз знаходимося у війні. У нас усі соціальні виплати йдуть завдяки макрофінансовій допомозі від наших партнерів. Будь-яке зростання видатків на соціалку, зокрема на субсидії (через видатки на житлово-комунальні послуги), я так розумію, попередньо проходять погодження чи принаймні обговорення з нашими партнерами. Тому що вони сьогодні повністю фінансують усі соціальні видатки», розповідає економіст. 

Він нагадав, що видаткова частина бюджету становить понад 3 трлн грн, а дохідна лише близько 1,4 трлн. 

«По суті, ми 1,6 трлн грн залучаємо. Усе, що йде на соціалку, звідти фінансується. Тому я абсолютно впевнений, що наші партнери попередньо обговорюють з урядом питання збільшення видатків, зокрема на субсидії. А за нашими розрахунками, збільшення цін на воду мало б збільшити видатки на субсидії приблизно на 2–2,5 млрд грн», зауважує Олег Пендзин.

Здорожчання електроенергії найбільше відчують пенсіонери

За словами експерта, водоканали від обстрілів постраждали не так сильно, як об'єкти енергетичної інфраструктури. Саме останні найбільше потребують відновлення напередодні осінньо-зимового періоду.

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно авторизуватись.