Платіжка за світло подорожчає на 250 гривень

Вчора, 30 травня, Кабінет Міністрів ухвалив рішення про підвищення тарифу на електроенергію для населення до 2,64 грн за кВт-год.

«Це мінімальний тариф, який дозволить утримати енергосистему»,зазначив на брифінгу міністр енергетики України Германа Галущенко.

За його словами, це рішення є вкрай складним, але необхідним для масштабної підготовки енергосистеми до наступного опалювального сезону, яка триває на енергетичних об’єктах країни.

«Україна пройшла найскладнішу зиму в історії в умовах масованих російських атак на енергосистему. Наразі триває наймасштабніша ремонтна кампанія енергетичної інфраструктури за весь час української незалежності. Масштаби пошкоджень і втрат значні. Підвищення тарифу — це внесок у забезпечення стійкості системи», — додав міністр.

Він зауважив, що зі збільшенням тарифу середня сума в платіжці за електроенергію для однієї родини зросте орієнтовно на суму до 250 гривень. При цьому Галущенко повідомив, що планується збільшення фінансування фонду субсидіювання комунальних послуг для незахищених верств населення, аби всі українці, які потребують державної допомоги, її отримали.

Раніше ми повідомляли, як Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) запропонувала підвищити наявний тариф (1,44 грн/кВт-год) вдвічі — до 2,88 грн за кВт-год. При цьому наголошувалося, що новий тариф буде все одно вдвічі нижчим від ринкової ціни, але дозволить збалансувати енергетичну систему. Врешті-решт уряд ухвалив рішення, що має призвести до підвищення сум у платіжках за світло майже на 85 %.

На думку економічного експерта Юрія Гаврилечка, нові тарифи на електроенергію не є обґрунтованими. До того ж є питання щодо процедури ухвалення постанови, а отже, і правомірності такого рішення в цілому.

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно авторизуватись.